esteban martin

Bodegas Esteban Martin jest kolejnym z naszych dostawców wina, to rodzinna winiarnia w Hiszpani, tworząca wyjątkowe wina o niepowtarzalnym charakterze. Każdy rocznik to opowieść o staranności i dbałości o detale, co czyni te wina prawdziwymi arcydziełami. Wina Esteban Martin są wielokrotnie nagradzane najróżniejszymi nagrodami, a w tym od Jamesa Sacklinga oraz Decantera.

Winnica produkuje wina uczciwe, wysokiej jakości i przyjazne dla środowiska. Te wina są zrównoważone pod względem środowiskowym i odzwiercedlają cechy charakterystyczne regionu Carinena. 30 procent produkcji winnicy to wina ekologiczne. Od kilku lat posiadają również certyfikaty wegańskie.

Ich winnice położone są w dolinie rzeki Ebro, u podnóża pasma górskiego Iberyjskiego. To niezwykła lokalizacja do prowadzenia firmy.

Są częścią regionu Cariñena o chronionej nazwie pochodzenia (ChNP), którego wina zostały oznaczone jako Vino de las Piedras, „Wino Kamienne”, a nazwa ta powstała w celu podkreślenia kamienistego terenu tego obszaru. Klimat regionu charakteryzuje się dużymi skrajnościami, z bardzo gorącymi latami i mroźnymi zimami oraz dominującym północnym wiatrem, zwanym lokalnie „cierzo”, który utrzymuje winorośle w dobrym zdrowiu. Niewielkie opady deszczu i wahania temperatury są zwykle intensywne, co nadaje tym winoroślom wspaniałą osobowość i charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *