Ribera del Duero

Bodegas Prado de Olmedo znajduje się w miejscowości Quintana de Pidio, w samym sercu Ribera del Duero. Jest to rodzinna winiarnia o charakterze rzemieślniczym , która przez lata zdołała utrzymać rodzinną tradycję, szanując wiedzę zdobywaną z pokolenia na pokolenie, osiągnięcie za osiągnięciem i wino za winem. Ribera Del Duero jest często uważana za najlepszy region winiarski w Hiszpani. Z tego regionu pochodzi kultowe wino uważane za hiszpańskiego Petrusa, które nazywa się Vega Sicilia. Wina z Prado De Olmedo często obsypywane są medalami i wysokimi ocenami w skali Parkera.

Obecnie Bodegas Prado de Olmedo pragnie odtworzyć wiejską historię tego miasta, produkując wina godne swojej historii i nazwy. Dlatego też ich wina, produkowane w nowoczesnych zakładach zgodnie z epoką, charakteryzują się wyjątkową starannością i poświęceniem, a następnie dojrzewają w parku składającym się z 300 beczek amerykańskich i francuskich.

Rodzina Fernández ma 42 hektary winorośli o średnim wieku 60 lat, a mające ponad 80 lat, dzięki czemu winogrona zyskują unikalne cechy, aromaty, garbniki i antonciano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *