Ronfini 

Gospodarstwo Ronfini położone jest w Col San Martino, w samym sercu historycznego obszaru „Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG”, który rozciąga się na wzgórzach pomiędzy Conegliano i Valdobbiadene. Rive Col San Martino i Cartizze to dwa najlepsze miejsca w Valdobbiadene Superiore do produkcji Prosseco, z tych dwóch miejsc pochodzą najlepsze Prosseco we Włoszech.

Jego właściciel, Leonardo, odziedziczył pasję do wina po swoich rodzicach oraz dziadkach Giuseppe’u i Vittore’u. Od samego początku mocno wierzył w ekologiczną zrównoważoność, kładąc nacisk na jakość kosztem ilości. Faktycznie, we wszystkich cyklach życia rośliny, ta nigdy nie jest eksploatowana, ale wspomagana w rozwoju i wzroście za pomocą nawozów organicznych. Dzięki temu uzyskuje się bazowy produkt do produkcji win, bogaty w zawartość cukru i intensywne zapachy charakterystyczne dla naszych wzgórz, z poszanowaniem dla środowiska.

Prosseco od Ronfini nie posiadają kodów kreskowych bo to produkty topowej jakości dedykowane głównie do najlepszej gastronomii. To absolutny TOP win Prosseco konkurujący z najlepszymi hiszpańskimi winami musującymi Cava i ,,korporacyjnymi” szampanami typu Moet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *