Sola Classic

Sola Classic znajduje się w prestiżowym winiarskim regionie Hiszpani D.O.Ca. Priorat. Winnica istnieje od 1777 r. wywodzi się z bliskiego związku rodziny Barceló z winiarstwem i miłością do dobrego wina. Od 1777 r. w tym miejscu produkuję się absolutnie doskonałe wina.

Położona w Prioracie, winiarnia poświęciła się produkcji win o własnej osobowości, opartej na tradycyjnych i klasycznych metodach, w połączeniu z wykorzystaniem technologii, co zaowocowało wyjątkowymi winami, godnymi Prioratu.

W winiarni dominują manualne metody pracy. Ręcznie zbierane są winogrona, gdzie każde grono jest starannie oddzielane i selekcjonowane.

Ich tereny uprawne znajdują się na posiadłości Las Masía i Mas Hereu. Cała winnica znajduje się na łupkach wulkanicznych. Klimat śródziemnomorski , suche wiatry, temperatura od 6 do 23 stopni przez cały rok, oraz opady deszczu na poziomie 600 mm. Powodują, że wina z Sola Classic są wyjątkowe.

Każdy kto trochę lepiej zna się na winach Hiszpańskich wie, że PRIORAT to gwarancja niebywałej jakości porównywalnej z takimi Francuskimi apelacjami jak Pomerol czy Pauliac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *