Elizondo

Elizondo jest naszym dostawcą oliwy premium, to hiszpańska firma, dla której jakość, wykwintność i ekskluzywność oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia stanowią przesłanki i cele wieloletniej pracy i doświadczenia w branży.

Z tradycją produkcji oliwy, która sięga kilku poprzednich pokoleń, które z biegiem czasu wniosły mądrość, dobrą pracę i pasję w uprawę, rozwój, pielęgnację i zbiór swoich drzew oliwnych.

To rodzinne dziedzictwo wielowiekowych gospodarstw rozproszonych po różnych obszarach geograficznych, wzdłuż doliny Gwadalkiwir, od Sierra de Cazorla po La Loma.

Elizondo do produkcji swoich oliw ultra premium korzysta z dwóch najbardziej cenionych odmian oliwek w Hiszpani: Picual i Royal. W ogóle nie korzystają z najbardziej pospolitych oliwek odmiany Arbequina.

Picual i Royal, zbierane są od końca października do początku listopada, przed werdyktem, kiedy owoce są jeszcze zielone i zachowują wszystkie swoje cechy organoleptyczne, maksymalny blask owocowości, aromatu i smaku, osiągając wymagania najbardziej sybaryckich podniebień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *