QueRceto Romantic

Pragnę Wam przedstawić nowość QueRceto Romantic – wino dostało od Jamesa Sucklinga aż 97 punktów. Krytycy winiarscy zaliczają to wino do 10 najlepszych Super Toskanów

To wino, spotkanie trzech winogron, chce uczcić szczególne wydarzenie mitologiczne.
Michele di Lando, urodzony w Lucolenie w 1343 r., poświęcił wiersz Salvestro de’ Medici, w którym opowiada, że ​​dziewczyna o imieniu Lena przedstawiła bogu Zeusowi piękną Semele, córkę króla Cadmo. Zeus zakochał się w Semele i postanowił spotkać się z nią w lesie w Chianti.

Po połączeniu się ze Zeusem Semele urodziła boga Dionizosa (Bachusa), który później pobłogosławił jego miejsce narodzin, uprawą cudownych winogron. Bóg nazwał ją także Loculena, co oznacza miejsce Leny (locu). QueRceto Romantic produkowane jest na tym samym obszarze.

Możesz zeskanować kod QR, aby poznać pełną historię miłosną. Właściciel winnicy Alessandro Francois bardzo długo pracował nad wyborem idealnej mieszanki szczepów. Eksperymentując z uprawami Petit Verdot i Syrah (które nigdy wcześniej nie były używane na tym obszarze) stworzył ponad 15 różnych kombinacji, zanim zadzwonił do grupy przyjaciół, aby wypróbować je wszystkie. Zwycięzca, 50% Petit Verdot, 30% Merlot i 20% Syrah, zyskał międzynarodowe uznanie. Według słów Jamesa Sucklinga, przedstawia bukiet „jeżyn, jagód i czarnych oliwek”. „Pełne ciało, a jednocześnie zwinne i wyrafinowane, ze zintegrowanymi taninami i jedwabistym, wspaniałym finiszem ,który trwa minutami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *